MENÜ

Hány féle álpadlóval foglalkozunk

Létezik bontható és nem bontható álpadló. Ezeken belül többféle  típust különböztetünk meg terhelhetőség és éghetőség szempontjából. Anyagát tekintve kétféle álpadlóval dolgozunk, az egyik faforgács lapból készül, a másik a kálcium-szulfátos, amely magasabb tűzvédelmi besorolásba esik.


Mitől függött, hogy mely típus került lerakásra? 

Egyes helyekre kálcium-szulfátból készült álpadló került, ami részben bontható, részben nem bontható kivitelben készült. A bontható típus nagy teherbírású helyeken, szerverszobákban, kiemelt raktárban került lerakásra, ahol az átlagos irodai terhelésnél nagyobb terhelhetőségre van szükség. Míg a faforgácsból készült álpadló, kiegészítő szerkezet nélkül maximum 3 kN terhelhetőséggel bír, addig a gipsz elbír 5 kN-t is. Mivel nagyobb szervertermeket is építettek, ezért volt szükség a gipszrostból készült álpadlóra. A nem bontható típust legfőképpen teakonyhákba építettük be. Erre a helyszínen jellemzően tekercses PVC-burkolat került lerakásra.

 

Milyen hosszú ideig tartott a 9000 négyzetméter álpadló kiépítése? 

2019 májusában kezdődtek és 2019 október tartottak a munkák. A projekten átlagosan 10 szakember dolgozott naponta. 

 

Miért jó az álpadló? 

Egy ilyen épületen óriási mennyiségű elektromos kábelt kell elvezetni, amire kiválóan alkalmas az álpadló. Amikor több száz kábel fut egy irodában, azt kényelmesen el lehet tüntetni az álpadló alatt. Ennél az építkezésnél, fűtés és egyéb gépészeti csövek nem lettek betervezve a padló üregbe. 

 

Árajánlattal kapcsolatban kérem, keressen minket az elérhetőségeinken:

tldirect.kft@gmail.com

+36/70 393-3633

+36 70393-3433


 

Asztali nézet